WOLUMETRIA I PODNOSZENIE POLICZKÓW



Wolumetria jest zabiegiem polegającym na korygowaniu i zwiększaniu objętości tkanek miękkich twarzy - dotyczy to korekcji przede wszystkim owalu twarzy oraz płaskich lub zapadniętych policzków, ale także dołków skroniowych, zmarszczek palacza oraz fałdów nosowo-wargowych. Do przywracania utraconej objętości oraz poprawiania zarysu twarzy, szczególnie w miejscach, gdzie nastąpiło np. zmniejszenie ilości tkanki podskórnej używa się preparaty ze specjalną odmianą kwasu hialuronowego.

Jak skorygować utraconą objętość twarzy, w tym płaskie lub zapadnięte policzki?

Aby poprawić owal twarzy, uwydatnić zapadnięte lub wyrównać asymetryczne policzki, zredukować fałdy nosowo-wargowe można zastosować preparaty ze specjalną odmianą kwasu hialuronowego o bardzo wysokim stopniu usieciowania. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w skórze człowieka, w przestrzeni międzykomórkowej. Jest on wytwarzany przez fibroblasty podobnie jak kolagen, a do jego funkcji należy podtrzymywanie i odżywianie składników budulcowych skóry, ochrona ich przed wolnymi rodnikami, a także pobudzanie produkcji włókien kolagenowych. Poza tym kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, co oznacza, że wiąże bardzo dużo cząsteczek wody, a poprzez to oddziałuje na prawidłowe nawilżenie skóry. Podczas naturalnego procesu starzenia fibroblasty produkują coraz mniej kwasy hialuronowego i mniej włókien kolagenowych, co prowadzi do przesuszenia, zwiotczenia i ścieńczenia skóry. Dlatego właśnie, aplikując kwas hialuronowy nie tylko udaje się wypełnić ubytki tkankowe i zmarszczki na twarzy, ale także odżywić i nawilżyć skórę oraz odpowiednio zastymulować fibroblasty do bardziej intensywnej pracy, przywracając im młodzieńcze funkcje.



Jakimi preparatami wykonuje się zabieg wolumetrii?

Preparaty kwasu hialuronowego różnią się między sobą usieciowaniem, czyli odsetkiem wiązań krzyżowych, poza tym stężeniem kwasu hialuronowego, wielkością cząsteczek kwasu hialuronowego, substancjami wiążącymi i dodatkowymi, a tym samym stabilnością, lepkością, biokompatybilnością, co rzutuje na zasadniczą kwestię - mianowicie na czas utrzymywania się i jakość efektu wypełnienia tkanek.
Do wolumetrii wykorzystuje się preparaty, charakteryzują się długotrwałą odpornością na rozkład enzymatyczny i oddziaływanie ze strony wolnych rodników, korzystające z technologii trójwymiarowej macierzy kwasu hialuronowego: Volume, Subq, Stylage XL, Regenyal Superidea.




Jak przebiega zabieg wolumetrii?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie. Skóra jest smarowana znieczulającym kremem Emla lub w razie wyjątkowo niskiego progu bólowego nakłuwana celem dodatkowej aplikacji substancji znieczulającej. Następnie wykonywane są iniekcje wybranym kwasem hialuronowego. Preparat podawany jest igłą lub kaniulą wzdłuż każdej zmarszczki, a następnie rozprowadzany odpowiednimi ruchami dłoni lekarza. Po równomiernym ułożeniu preparatu zabieg zostaje zakończony.
O możliwe powikłania po zabiegu i o zalecenia zapytaj lekarza!

Dla kogo jest zabieg wolumetrii?

Dla osób z zapadniętymi lub asymetrycznymi policzkami, wyrazistymi fałdami nosowo-policzkowymi, zmarszczkami palacza.
Dla osób, u których występuje zwiotczenie naskórka związane z utratą objętości, z zachowaną jeszcze elastycznością skóry właściwej.
Dla osób szczupłych, pragnących wymodelować kontury twarzy
Dla osób wykazujących cechy lipoatrofii jarzmowej.
Dla osób po tradycyjnym liftingu twarzy - uzupełniająco.



Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii?
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników aplikowanego preparatu
  • choroby autoimmunologiczna w wywiadzie, alergie
  • czynne choroby nowotworowe
  • czynne skórne infekcje wirusowe
  • czynne skórne infekcje bakteryjne
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do tworzenia ziarniniaków
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych a także chorobowe zaburzenia krzepnięcia
  • wiek poniżej 18 roku życia



W jakim czasie po zabiegu pojawią się jego efekty i jak długo będą się utrzymywać?

Po aplikacji kwasu hialuronowego redukcja bruzd i zmarszczek jest widoczna natychmiast, jakkolwiek ostateczny, pełny efekt powinien być osiągnięty po 2-3 tygodniach od zabiegu.
Pozabiegowe zaczerwienienia i obrzęki mają chcarakter krótkotrwały i mijają po 2-5 dniach.
Satysfakcjonujący efekt wolumetryczny utrzymuje się około roku. Po tym czasie należy wykonać tak zwany zabieg podtrzymujący. O szczegóły zapytaj lekarz.
Poza typowymi zaleceniami warto także rozważyć kontynuację terapii stymulującej skórę poprzez wykonanie serii peelingów medycznych oraz mezoterapii z zastosowaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i/lub między innymi składników polipeptydowych, witamin, mannitolu. Zabiegi tego typu należy powtarzać co 2-4 tygodnie.


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600