PODNOSZENIE OPADAJĄCYCH BRWI I POWIEK



Opadnięte boczne części brwi i opadające górne powieki sprawiają, że twarz wygląda smutno i leciwie. W tym przypadku proces starzenia jest związany przede wszystkim z utratą sprężystości przez mięśnie podskórne, które stanowią wewnętrzne rusztowanie dla skóry brwi i powiek, ale także z zanikiem naturalnej, podskórnej podściółki tłuszczowej.

Jak podnieść opadające brwi i powieki?

Poprzez podskórną aplikację niewielkich dawek toksyny botulinowej typu A można podnieść zarówne opadające brwi jak i powieki. Umiejętne podanie preparatu, zgodnie ze sztuką lekarską - w ściśle określone punkty na twarzy - gwarantuje pożądany rezultat. W efekcie dochodzi do wytworzenia specyficznej przeciwwagi mięśniowej, dzięki czemu brwi się unoszą, a wraz z nimi unoszą sie także wiotkie powieki. Tym samym oczy wyglądają na rozpogodzone i bardziej uwydatnione, W przypadku gdy nawis z powiek jest bardzo zaawansowany należy rozważyć wykonanie operacji plastycznej - czyli blefaroplastykę, celem osiągnięcia właściwego efektu estetycznego.

Jakimi preparatami wykonuje się zabieg podniesienia opadających brwi i powiek?

Powyżej wymienione preparaty są dostępne i stosowane w Gabinecie, zależnie od oczekiwań pacjentek oraz zaleceń lekarza.

Jak przebiega zabieg podniesienia opadających brwi i powiek?

Po zakwalifikowaniu pacjentki do zabiegu zostaje zastosowane znieczulenie. Skóra jest smarowana znieczulającym kremem Emla lub w razie wyjątkowo niskiego progu bólowego nakłuwana celem dodatkowej aplikacji substancji znieczulającej. Następnie wykonywane są właściwe, podskórne iniekcje z toksyną botulinową. Preparat podawany jest igłą. Po samoistnym wchłonięciu się depozytów zaaplikowanej substancji zabieg zostaje zakończony. O możliwe powikłania po zabiegu i o zalecenia zapytaj lekarza w Gabinecie!

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu podnoszenia opadających brwi i powiek?
  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników aplikowanego preparatu
  • choroby autoimmunologiczna w wywiadzie, alergie
  • czynne choroby nowotworowe
  • czynne skórne infekcje wirusowe
  • czynne skórne infekcje bakteryjne
  • ciąża i karmienie piersią
  • skłonność do tworzenia ziarniniaków
  • skłonność do tworzenia bliznowców
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych a także chorobowe zaburzenia krzepnięcia
  • wiek poniżej 18 roku życia
  • nużliwość mięśni



W jakim czasie po zabiegu pojawią się jego efekty i jak długo będą się utrzymywać?

Po aplikacji toksyny botulinowej efekt nie jest widoczny od razu po zabiegu, ale około 5-10 dni później.
Pełny efekt powinien być osiągnięty po 3-4 tygodniach od zabiegu. Po tym czasie pacjentka przychodzi na wizytę kontrolną.
Satysfakcjonujący efekt po iniekcji toksyny botulinowej utrzymuje się do 4-6 miesięcy. Zabieg tego typu wykonuje się 2-3 razy w roku.
W celu podtrzymania satysfakcjonującego efektu po aplikacji toksyny należy zastosować się do zaleceń, o których szczegółowo informuje lekarz podczas zabiegu. Poza typowymi zaleceniami warto także rozważyć kontynuację terapii stymulującej skórę poprzez wykonanie serii peelingów medycznych oraz mezoterapii z zastosowaniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i/lub między innymi składników polipeptydowych, witamin, mannitolu. Zabiegi tego typu należy powtarzać co 2-4 tygodnie.


Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej umożliwiają podkreślenie i wyeksponowanie walorów kobiecej urody oraz ukrycie jej mankamentów, jednak bez pomocy chirurgicznego skalpela.

Kontakt

Kobieta i Matka

CENTRUM MEDYCZNE

Adres:

Al. Wilanowska 9 / U1
(wejście od ul. Kieślowskiego)

Telefon:

Zadzwoń między 10.00 a 18.00
- od poniedziałku do soboty -
i umów się na wizytę

503 632 600